Arkadaş ve Sevgili Arıyorum

TÜM İLANLARCategory: Arkadaş ArıyorumArkadaş ve Sevgili Arıyorum
bayanarkadasariyor Staff asked 2 sene ago

Arkadaş ve Sevgili Arıyorum

Hayatımızda biri olmasını her şeyden çok istiyoruz. “Sevgili arıyorum” diyoruz. Hatta nasıl biri olması gerektiğini bile kafamızda belirliyoruz. Yalnız olan her insanın kalbinin derinliklerinde bir sevgili modeli vardır öyle değil mi? Güzel/yakışıklı, sevecen, espritüel, anlayışlı vs… Farklı farklı modeller… Ama hepimize iyi gelen tek bir model vardır; o da aynı şeylere gülüp aynı şeylerden zevk alacağımız biri… Gelecekle ilgili amaçlarımız da aynı ise uzun soluklu bir ilişki de doğabilir.

İlişki siteleri de “ortak”ları bulmak amacıyla “sevgili arıyorum” diyenleri eşleştirir. Bilimsel yollarla yapılan kişilik testleri bu iş için biçilmiş kaftandır. Testler iki kişinin iyi birer arkadaş ya da sevgili olup olamayacağını gösterir. Kısacası aradaki uyuma bakar. Peki uyumlu olmak her zaman mutluluk getirir mi?

ABD’de yapılan bir araştırmada, mutlu bir beraberliği olan çiftlerin ilişkilerini neyin yürüttüğü incelenmiş. Çiftlerin uyumu ve ortak gelecek planları bir tarafa, birbirleriyle anlamlı bir şeyler yapan ve paylaşan kişilerin daha mutlu oldukları ortaya çıkmış. Araştırmada ortak eylemin yarattığı heyecan ve enerji mutluluğun kaynağı olarak gösteriliyor. Bu nedenle “sevgili arıyorum” beklentinizi bir tarafa koyup “birlikte mutlu olacağım bir sevgili arıyorum” diye düşünmek yararınıza olabilir.

sevgili arıyorum, sevgiliara, arkadasarıyorum, arkadaşlık sitesi, ilişki sitesi, arkadaşlık sitesi